Świąteczny czas…

A co gdy w kuchni znudzą się płytki???
16 października 2020

Rok 2020, był dla wszystkich trudnym czasem… Życie w cieniu pandemii, pewnie wielu dało się we znaki. Niestety i okres nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, również nie nastraja optymistycznie.

Restrykcje, które ograniczają nam spędzanie tego szczególnego czasu z najbliższymi, zabierają nam cały urok oczekiwania na święta.

Mamy dla Was propozycję, aby w tym roku zamiast stać w kolejkach po zakup świątecznych ozdób i narażać się na utratę zdrowia, wykonać w domowym zaciszu ozdoby wspólnie z rodziną…

A może ten wspólny czas spędzony na tworzeniu z dziećmi  i innymi domownikami (być może tworzycie dom wielopokoleniowy) własnych ozdób na choinkę, czy innych dla udekorowania domu będzie cudownym momentem, który nastroi świątecznie, umocni więzi przez wspólnie spędzone chwile i będzie jednocześnie miłą zabawą czy okazją do rozmów…

Tak niewiele potrzeba Wystarczy znaleźć w czeluściach domowego schowka, piwnicy czy strychu pozbierane niegdyś szyszki, kasztany. Albo po prostu udać się do lasu, czy na podwórko pozbierać gałązki. Być może mamy też orzechy włoskie w skorupkach. Można również wykorzystać tekturę, z której wytniemy gwiazdki. Dodatkowo przyda się sznurek i ozdobne tasiemki. Na pewno każdy ma takie „skarby” pochowane po kątach.

 

Do wykonania ozdób potrzebujemy farby firmy TIKKURILA TAIKA PEARL PAINT, którą uszlachetnimy nasze ozdoby. Farba z efektownym perłowym wykończeniem, którą możemy kupić w odcieniu srebra lub złota, albo zabarwić na kolor z palety TAIKA pozwoli zamienić nam z pozoru proste „dary ziemi” w niezwykłe dekoracje. Wystarczy szyszkę, gałązki czy tekturowe gwiazdki bądź aniołki umalować TAIKĄ. Dołożyć wstążkę lub kilka złotych gałązek związać jutowym sznurkiem i wykończyć kokardką.

 

Myślę, że dekorowanie choinki własnoręcznie przygotowanymi ozdobami, będzie powodem do dumy dla dzieciaków. A na przyszłe lata, wieszając je ponownie przywołają piękne wspomnienia wspólnie spędzonego czasu.

Facebook