(NIE)równo pod sufitem ^^

Beton Piotrków Trybunalski
22 maja 2018
Drewno w domowych pieleszach – meble , taras , elewacja🌳
8 czerwca 2018

Myślę wnętrze i od razu jestem w środku dom-emotikon-ruchomy-obrazek-0049. Pierwsze co widzę z perspektywy ciekawskiego obserwatora to ściany – ich kolor, faktura, połysk , czy jest brudna czy nie;) Kolejne są meble i dodatki- one tworzą klimat i to przyjemne ciepełko, które czujesz po powrocie z pracy kanapa-emotikon-ruchomy-obrazek-0001 , więc są ważne czy tego chcesz czy nie❤️. Rzadko kiedy na starcie domu myślimy o tym, jak będzie wyglądał nasz sufit. Ostatecznie ma być czysty i pasować do reszty. Ale chwila, chwila. Podpowiemy Wam, czym go pomalować i co zrobić, żeby nie było nudno.

Jeżeli faktycznie ma być totalnie standardowo- poszukujemy sufitowej bieli. Idealnie wpasują się w ten klimat dwa produkty opatrzone marką TIKKURILA. Jeżeli moje sklepienie jest równe i niema większych niedoskonałości wybieram Tikkurila Super White. Produkt charakteryzuję się wysoką wydajnością i siłą krycia. Biel ma ładny, śnieżny odcień, więc nie musimy się martwić o dopasowanie do reszty. Wykończenie jest eleganckie 💍 , głęboko matowe. Dodatkowo farba nie kapie i równomiernie się rozkłada, jest przy tym korzystna cenowo.

Zdarza się czasem tak, że na nasz sufit charakteryzują góry i doliny, specyficzne niuanse, które nijak bez ostrej demolki się nie wyprostują, a każda kolejna warstwa białej farby zamiast ukryć, ukazuje niedoskonałości. W tym przypadku sprawdzi się farba numer dwa, czyli TIKKURILA ANTIREFLEX WHITE 2. Produkt posiada właściwości antyrefleksyjne, dzięki którym nasz sufit jest optycznie gładki. Ponadto farba kryje jeszcze lepiej niż Tikkurila Super White. Tutaj efekty widzimy już na pierwszej warstwie produktu(w przypadku odświeżania białego sufitu). Dodatkowym atutem farby jest jej głęboko matowe wykończenie oraz łatwa, pozbawiona smug aplikacja.

Pozostaje nam jeszcze do wyboru opcja bardziej lub mniej ekstrawagancka. Pierwsza z nich to stiuk wenecki CALCE GRASSELLO , który możemy przyozdobić perłową poświatą zawartą w masie dekoracyjnej VELLUTI MAGNAPEARL . Tak wykończony sufit jest trwały i odporny na zabrudzenia, a perłowy blask jest mniej lub bardziej widoczny w zależności od kąta padania światła. W efekcie mamy elegancki detal, który fantastycznie współgra z resztą domu i optycznie powiększa przestrzeń.

I najważniejsza ze wszystkich…..opcja dla najmłodszych, którzy są często największymi krytykami jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Dla nich na suficie możemy odwzorować sklepienie niebieskie za pomocą jednego tylko produktu…TIKKURILA TAIKA GLOW. To farba, o której już pisaliśmy, ale nie sposób o niej nie wspomnieć przy sufitowych wariacjach. W dzień laserunek jest niemal nie widoczny gołym okiem, ale w nocy wymalowane nim gwiazdy świecą blaskiem jak na prawdziwym niebie. 😉

W poszukiwaniu inspiracji….zapraszamy do naszego sklepu❤️

Facebook