W słusznym duecie

Drewno w domowych pieleszach – meble , taras , elewacja🌳
8 czerwca 2018
Z różnej glin(ki)
12 lipca 2018

Wiele zależy od nas. Jesteśmy kowalami swojego losu i projektantami swoich wspomnień , które w zależności od okoliczności zmieniają obrany na starcie kierunek. Tak samo jest w naszych domach. Poczucie bezpieczeństwa, miłości, spokoju po pracy, powoli napływającej harmonii. Wszystko to możemy sobie zafundować za sprawą dobranego do siebie wnętrza, które bazuje na odpowiednich związkach milosny-emotikon-ruchomy-obrazek-0288 .

Po pierwsze-preludium szarości, czyli kolor z pozoru przygnębiający, odpowiednio wyeksponowany pomoże przywrócić spokój skołatanym nerwom rozgniewany-emotikon-ruchomy-obrazek-0253. Zamiast farby możemy postawić na ciekawy efekt dekoracyjny , popularny TRAWERTYN , tym razem nałożony inną metodą- „krzyżowo”. Wyrazisty tynk o delikatnym uziarnieniu z wydrapanym na ścianie  schematem krzyża , podkreślamy dodatkowo farbą z metaliczno-perłowymi refleksami- CROMO. Wspomniana farba otuli wnętrze blaskiem i choć jej baza jest w kolorze chłodnej szarości sprawi, że będzie eleganckie i współczesne. Stanowi doskonałą wręcz bazę dla wszelkiego rodzaju dodatków i mebli w kolorze brązu, bieli, naturalnego drewna. Produkty są ekologiczne, paro przepuszczalne i zwyczajnie miłe dla oka milosny-emotikon-ruchomy-obrazek-0056.

A jeżeli szarość jest dla Was zbyt mroczna halloween-emotikon-ruchomy-obrazek-0028, proponujemy oddać się w objęcia natury. Na zdjęciu po prawej stronie zastosowaliśmy dość odważne połączenie, choć efekt finalny jest spójny i sprawia przytulne wrażenie .

Pomieszczenie na poddaszu jest utrzymane w barwach bieli i beżu. Kolory stanowią tu bazę, dla różnych efektów. Na pierwszym planie Trawertyn -wzór drapany, a po stronie przeciwnej dekoracyjny kamień wapienny, zaimpregnowany LUMICCA INCOLORE . Dzięki temu zabiegowi nie zmieni koloru i będzie łatwa w utrzymaniu czystości. Całość wieńczy sufit, którego podstawą są pobielone deski. Żeby uzyskać taki efekt użyliśmy lakieru podbarwionego na biało Tikkurila Paneeli Ässä. To akrylowy lakier, który jednocześnie zabezpiecza i pielęgnuje drewno, a także chroni przed szkodliwym wpływem promieni UV luzacki-emotikon-ruchomy-obrazek-0087. Szczególnie zalecany w miejscach suchych, na sufitach, etc.

Najważniejsze są motywacje i pobudki do zmian . Inspiracji możemy szukać wszędzie, choć jak zwykle najlepiej u źródła, czyli… w naszej firmie lub……..

w naturze;)

Facebook