Kuchenne rewolucje…

Metamorfoza łazienki – dla ambitnych i nie tylko…
20 sierpnia 2020
„Ciepłe” cztery kąty…
4 września 2020

W obecnej sytuacji, pozostaje nam tylko myśleć, że już gorzej być nie może. Warto usiąść na chwilę i zastanowić się czy wszystko, co zrobiliśmy lub przeżyliśmy, warte było choćby chwili uwagi. Czy każda kłótnia była warta zachodu i jaki w ogóle ma sens wszczynanie awantury, kiedy jutro może być zupełną niewiadomą.Ważne jest tylko to, co wydarzy się dzisiaj, dlatego zrób wszystko by to „dzisiaj” było jak najlepsze.

Co dzisiaj możesz zrobić dla siebie i swojej rodziny? A może zobacz co tam w Waszej kuchni? Bo na moje oko, kuchnię należy sprawdzić, ale nie tylko od strony lodówki. Zerknij na ściany przy kuchni i zlewie. Albo lepiej! Spójrz od razu na sufit. I jak?? Tak, ja wiem… Większość mężczyzn powie tak samo – wszystko dobrze!  Ale nie Mój drogi. Waszej kuchni przyda się remont. Ja to wiem, i Ty to wiesz, więc jest to najlepszy moment, żeby zakasać rękawy i do pracy.

Bez paniki. Nawet jeśli Wasza kuchnia ma 150 lat w porywach do 200, jeszcze nie jest za późno, żeby coś zmienić. Mamy kilka opcji mniej lub bardziej inwazyjnych.

 

1. Dla leniuchów – po prostu farba

Zakładam, że w większości mieszkań, np. w blokach macie jeszcze płytki. Mniejsze lub większe – bez znaczenia. Jeżeli mają już lata świetności za sobą wystarczy nadać im nowe życie. Płytki dokładnie umyjcie , a następnie zagruntujcie. W naszym sklepie znajdziecie odpowiedni preparat – Tikkurila Otex Akva. Produkt ten zwiększa przyczepność farby i nadaje trwałości. Grunt wysycha po około 5 h, a kolejny krok to nasze wyobrażenie.

 

Ja wyobrażam sobie płytki w kolorze żółtym! Nic prostszego. Wasze mogą być nawet zielone. Wszystko za sprawą farby, którą można barwić na kilkanaście tysięcy odcieni, a to nie wszytko ponieważ występuje również w kilku stopniach połysku. To emalia Tikkurila Everal Aqua, która dzięki swojej unikatowej konsystencji równomiernie rozkłada się na powierzchni pod naciskiem wałka. Produkt oprócz walorów estetycznych pozostawia również barierę przed zabrudzeniami. Funkcja niezwykle istotna dla amatorów kucharzenia i posiadaczy małych, kreatywnych dzieci.

 

 

2. Dla artystów – beton

Współczesny beton dekoracyjny ma wiele zastosowań, dobrym dla niego miejscem okazują się również kuchenne ściany. Drobnoziarnisty #BETON MARMO nakłada się wyjątkowo łatwo, a efekt piorunujący. Dla ambitnych, pracownicy naszego sklepu podpowiedzą jak go nakłada. Użyty zamiast płytek czy farby, będzie się wyróżniał na tle innych gospodarstw domowych, a sam produkt odpowiednio zabezpieczony odwdzięczy się nam czystością i trwałością, która jest wręcz nieoceniona, dla każdego kto ceni sobie spokój nad remontowym ferworem.

 

Na koniec… Powodzenia! Nie bójcie się wyzwań!! Zapraszamy!!

Facebook