Ambitne rozrywki na zimowe wieczory ^^

Dekoracje, farby nowoczesne do twojego mieszkania Piotrków Trybunalski
Dekoracje do domu Piotrków Trybunalski
24 stycznia 2018
Pustynny piasek w perłowej poświacie
7 lutego 2018
Zabezpieczenie powierzchni drewnianych i metalowych, Piotrków Trybunalski

Sytuacja niestety tak wygląda, że zimą mało komu mało co się chce…. Mamy tu na myśli oczywiście naszą branżę remontowo-budowlaną!☺️ Perspektywa mrozu i odwilży naprzemiennie, a także co za tym idzie – śnieguemotikony na gg erotyczne sex w różnych stanach skupienia (z naciskiem na błoto pośniegowe) do niczego pozytywnego nie nastraja. Ale to pomińmy.

W każdym domu – na strychu, w piwnicy lub w garażu na pewno znajdzie się jakiś rupieć godny uwagi. Nie mamy tu na myśli oczywiście starych opon czy innych małowartościowych bubli. Myślimy tu raczej o zakurzonych perełkach w postaci stolików, komódek, szafeczek, etc.

Czy to nie jest najlepszy dla nich moment ️? Czysta przyjemność i dzika satysfakcja…ale po kolei.

Człowiek nawet najbardziej leniwy po prostu potrzebuje zmian, nowości czy po prostu inności. Możemy zatem stworzyć sobie po temu warunki naprawiając lub odświeżając zużyte rupiecie. Sposób jest prosty, wystarczą chęci i odpowiednie materiały.

Zakurzone meble należy wyczyścić i zeszlifować tak by pozbyć się poprzedniej farby. Jeżeli w pożądanym cudeńku są drobne ubytki, np. po wkrętach czy śrubach możemy to z czystym sumieniem zaszpachlować i zostawić do wyschnięcia. Następnie mebel musimy zmatowić, usunąć nadmiar szpachli i  przemyć z pyłu i kurzu. Kolejny etap to gruntowanie i to co lubimy najbardziej- dekorowanie! W naszej firmie zdecydowanie stawia się na jakość i efekt, więc przy tego typu pracach wybieramy firmę TIKKURILA i jedną z jej farb EVERAL AQUA SEMI MATT 40.

Liczba 40 oznacza tutaj stopień połysku, który jest różny w zależności od upodobań. Najważniejsze są jednak właściwości farby, która poza tym, że do drewna nadaję się również do metalu. Możemy ją aplikować na meble domowe i ogrodowe, a nawet na kaloryfery. Farba jest wodorozcieńczalną emalią akrylową i niemal nie emituje zapachu co przydaje się, gdy w domu są np. małe dzieci i/lub alergicy. Zapomnieliśmy wspomnieć o najważniejszym….można ją zabarwić na tysiące barw….;)

Wracając do rzeczy odnawianych- nie zamykajmy się jedynie na pojedyńcze elementy wyposażenia jak powyżej. Bywa nie raz tak, że renowacji wymagają wszystkie meble w kuchni, ponieważ np. mają już swoje lata, szczerby, wyrwy, stare uchwyty. W takiej sytuacji ważna jest ich ocena z perspektywy czysto technicznej. Czy są z surowego drewna? Czy może pokryte lakierem lub laminatem? Nie jest to nic strasznego, zwyczajnie będzie trzeba poświęcić im odrobinę czasu. Jak wcześniej wspominaliśmy odpowiednio przygotować i zawczasu rozkręcić wszystkie fronty, gałki, uchwyty, zawiasy. Wtedy będzie nam po prostu dużo łatwiej;) Umyte elementy gruntujemy(my zalecamy produkt kompatybilny z farbą, np. EVERAL AQUA PRIMER), a potem malujemy dwukrotnie farbą. Do malowania najlepiej używać małych wałeczków gąbkowych, które nie zostawiają na powierzchni struktury. Trzeba jednak pamiętać, że takim wałeczkiem nie wymalujemy wszystkiego warto więc mieć przy sobie mały pędzelek do zakamarków;) Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tego typu projektach? Może jakieś sugestie, błędy? Czekamy na komentarze!gify e-mailekontakt@farby-tynki.pl

A poniżej produkty, z których korzystamy;)


Facebook