W barwach bieli

Bezpiecznie w ciemności 👻
23 lutego 2018
Jeansowy zawrót głowy ☺️
9 marca 2018

Dzisiaj zrobimy Was na ….biało   Zapominamy o kolorach, tapetach, płytkach, itd, itp. Dzisiaj monotematycznie z pozoru patrzymy tylko z jednej, białej perspektywy. Zapraszamy na remontową  retrospekcję, która przypomni Wam biel która i  kiedyś, i dziś bryluje na naszych salonach.

Gdy sięgniemy pamięcią wstecz kolor biały jest wręcz wszechobecny. Priorytetem były oczywiście pobielone ściany, które sprawiały, że mieszkanie wydawało się eleganckie, czyste i przede wszystkim niskim kosztem odświeżone , a w otoczeniu białych dodatków (firany, obrusy) nabierało zupełnie nowego wyrazu. Dzisiaj w bieli możemy się doszukiwać drugiego dna, które otwiera przed nami nowe możliwości – kolory off-white. Wspomniane kolory stanowią niejako furtkę dla nieśmiałych, którzy nie chcą być już nudni,ale też boją się ryzyka,które niosą za sobą intensywne kolory. To przecież takie odważne! Mocny kolor na ścianie ogranicza pole widzenia w dodatkach czyż nie? Tu odwrotnie- kolory złamanej bieli są bezpieczne. Pozostają białe, choć mają w sobie domieszkę fioletu, różu, kobaltu, indygo czy szarości. Bez względu na wybór odcienia, na ścianie zachodzi zmiana, która sprawia, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe, a jednocześnie przytulne. Nie zapominajmy też o tym, że biel pasuje praktycznie wszędzie- do kuchni, do łazienki, do ganku, na sufit i na schody,a w sypialni biały-róż Wkomponujmy w to wszystko dodatki, które będą krzyczeć – NOWOŚĆ! praktycznie za każdym razem, gdy zmienimy poszewkę na poduszce z żółtej na niebieską  Dom powinien być azylem, do którego zawsze będziemy chcieli wracać z przyjemnością- o każdej porze dnia i oczywiście nocy;), a każdy nawet pochmurny poranek przywitamy z uśmiechem na twarzy. Trzeba jednak pamiętać, że choć kolor ścian, nakrycie czy zasłony nie zmienią pewnych struktur tego świata, to stanowią nieodłączny element naszego codziennego życia. Tylko od nas zależy, czy miejsce, w którym przebywamy większą część życia będzie przytulne i ciepłe czy szare i puste.

Farba do barwienia na biało jest mistrzem w swojej klasie. Tikkurila Optiva White to najnowszej generacji lateksowa farba o barwie wyjątkowo głębokiej bieli, której receptura jest przyjazna zdrowiu i środowisku . Pomalowane ściany są pięknie, jednolicie wykończone matową powłoką, która jest jednocześnie bardzo odporna na zmywanie, dzięki temu nie musimy się martwić, gdy młodzi gniewni wracają do domu i opierają się o ścianę, a małe brudne ślady rączek odbijają się na ścianie po prawie każdym obiedzie 😉 I najważniejsze- mamy 19 skrajnie różnych możliwości. Każda z nich odzwierciedla inny charakter właściciela, a pobielone wnętrze zapewni spokój i przestrzeń do odpoczynku. Czy nie o to chodzi? Szukając inspiracji wpadnijcie do nas;)

Facebook