Krótka historia o…

Gdy w domu rośnie mały ARTYSTA… :)
17 kwietnia 2020
Przyjemne (ulotne) wrażenie…
16 czerwca 2020

Zanim słońce , na które czekaliśmy całą zimę ⛄ znów stanie się gorące i bezduszne. I zanim skończy się szkolny reżim  i okres społecznej kwarantanny usiądź na trawie 🍀, zamknij oczy i wyobraź sobie, albo lepiej – zaplanuj czego potrzebuje Twój dom i Twoja głowa 🏠 , żeby wszystko, albo znaczna część wszystkiego wróciła na właściwe tory.

I ja wiem, że myślisz teraz o czymś zupełnie innym niż ja, ale uspokój się, przemyśl i… Zaplanuj remont swojego domu.

Wszystkim zmotywowanym do pracy  i realnie opornym na początku proponuję zwyczajne malowanie. Czynność z pozoru prozaiczna, ponieważ w obecnych czasach skala wyboru farb i narzędzi jest oszałamiając. Choćby w naszym sklepie znajdziecie produkty w kilku tysiącach odcieni 🌈 dostępne od ręki. Ale nie zawsze tak było…

Pierwsze receptury farb ściennych tworzone były w sekrecie i owiane tajemnicą , a gotowe produkty nadawały się wyłącznie do szybkiego wymalowania niewielkiej powierzchni. Dzisiejsze farby firmy #Tikkurila nie mają z nimi nic wspólnego.  Z 1 litra gotowej farby możemy pokryć do 7 m2 powierzchni i to dwukrotnie 2X! Są gęste, dobrze kryją i dodatkowo mają przyjemniejszą woń.  W przeciwieństwie do pierwszych farb, których nieprzyjemny zapach oparów unosił się w pomieszczeniu.

Podobnie jak dziś, tak i kiedyś ⌛, ceny farb zależne były od koloru i rodzajów pigmentów.  Pierwsze farby, często mieszano z wapnem i obficie rozcieńczano wodą, co skutecznie osłabiało ich siłę krycia oraz odporności na zabrudzenia. Dziś nie do pomyślenia. Przy nadmiarze obowiązków, szalejących dzieciach i zwierzętach 🐶 nie możemy sobie pozwolić na częste remonty.  Na szczęście czasy się zmieniły i dorównały pędowi świata. 🌍 Farby #Optiva możesz kupić w różnych klasach ścieralności i w tysiącu barw, wszystko w konkurencyjnej cenie i dostępne od ręki. Niezmienna pozostaje troska o środowisko , a przede wszystkim o zdrowie nasze i domowników ‍❤️‍, które kiedyś mogło być wyłącznie snem na jawie.

Spragnieni towarzystwa klientów głodnych wiedzy czekamy na Was w siedzibie firmy.

Jesteśmy otwarci na nowe  pomysły i spełnimy (prawie 😉) wszystkie marzenia. Oczywiście wyłącznie remontów. 😂

Facebook