Przytulna Oaza…❤️

Elewacyjne Wariacje ^^
13 kwietnia 2018
Gładzie Piotrków Trybunalski
24 kwietnia 2018

Szanowni działacze na rzecz gustownych zmian , fenomeni w dziedzinie remontów oraz każdy jeden z Was, który w swoim dormitorium ma wszystko i nic, a totalny chaos zakłóca Wasz beztroski sen…Dzisiejszy wpis jest poświęcony właśnie Wam.

Wspomniane wcześniej dormitorium, to po prostu dzisiejsza… sypialniadomowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0028. Miejsce usytuowane najczęściej w kuluarach domu , pozbawione hałasu i ukryte przed naporem niechcianych spojrzeń. W tych czterech ścianach spotykają się uczucia pozytywne lub niekoniecznie, odgrywają się dantejskie sceny lub przeznaczone tylko dla nas samych akty, których owoce biegają właśnie po kuchni  dziecko-emotikon-ruchomy-obrazek-0014. Bywa też, że wpadamy tu ukradkiem lub tylko na kwadrans, żeby przymknąć oczy, dać ukojenie gonitwie myśli , lub przykuci do łóżka próbujemy przetrwać bolączki. Nie zmienia to jednak faktu, że sypialnia to miejsce najbardziej w całym domu osobiste i intymne, musi być zatem wyjątkowe.

Idąc tropem modowych nowinek na ścianach dominować mają kolory jasne i przyjemne oraz nieabsorbujące oka dekoracje, które jednocześnie mają się wyróżniać i wyrażać zainteresowania właściciela. Ale są też pewne sztampowe style, niezmienne od lat, które liczą się tylko z upływającym czasem i zmieniającą się modą…

Najpierw styl marokański i charakterystyczne dla niego ornamenty, roślinne motywy i popularna ostatnio koniczyna. Dominują tu wyraziste barwy, które mają za zadanie przenieść nas na legendarny muzułmański targ, pełen ostrych przypraw i zwiewnych, kolorowych tkanin oraz ukazać przepych godny Maroka. Z powodzeniem sprawdzi się tu TIKKURILA OPTIVA CERAMIC SUPER MATT  zabarwiona na kolor żółty, malinowy róż, fuksję lub nawet butelkową, szmaragdową zieleń , która zapewni naszym ścianom gładkie, w pełni matowe wykończenie, wieloletnią trwałość oraz czystość ze względu na swoje właściwości i możliwość mycia ścian. Wówczas uzyskamy idealne tło dla błyszczących dekoracji, pościeli bogatej w ornamenty oraz spowitego jedwabnym baldachimem łoża. W tak doborowym towarzystwie bryluje również złoto i srebro, tym razem bez dylematu, ponieważ fenomenalnie spisują się jako para. Bezdyskusyjnie pasuje tu SAHARA -dekoracyjna farba rozsypana na ścianie jak świetlisty pył , tworząca efektowną, nieregularną dekorację odbijającą światło zachodzącego słońca w królewskiej komnacie.

Alternatywą dla zamkowego przepychu jest surowy styl nowoczesny, w którym króluje dla odmiany surowy beton i szlachetny minimalizm. To industrialne z założenia wnętrze zmienia wszelkie mankamenty pomieszczenia w atuty.  Odsłaniamy starą cegłę, światło dzienne ogląda  surowe drewno, które możemy potraktować akrylowym lakierem TIKKURILA PANEELI ASSA zabarwionym na biało-uzyskamy wtedy delikatne, pobielone drewno dodatkowo zabezpieczone przed brudem i niszczącym działaniem upływającego czasu. Jeżeli zaś chodzi o wcześniej wspomniany beton , tutaj najlepiej sprawdzi się BETON MARMO- dekoracyjny tynk o średniej grubości ziarna zabarwiony na wszystkie kolory szarości i nie tylko 😉 Utworzona struktura może być matowa lub delikatnie połyskliwa, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Rewelacyjnie wygląda w towarzystwie chłodnej , złamanej bieli, którą oferuje nam TIKKURILA OPTIVA WHITE. Farbę możemy barwić na 19 unikatowych odcieni bieli. Charakterystyczna dla tego stylu jest przede wszystkim przestrzeń, niczym nie ograniczona , więc odważni mogą wyjść ze swoją sypialnią na salon;)

 

 

 

Pomijając wszystkie rygorystyczne zasady stylu, o których tak dużo napisaliśmy powyżej trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, co sprawi, że będziemy w sypialni szczęśliwi. Czy faktycznie sprawi to radykalny remont, czy może ktoś bliski Waszemu sercu? Wszak samotność w otoczeniu ładnych rzeczy nie zastąpi nam towarzysza rozmowy, uciech czy zwyczajnej, a tak potrzebnej …bliskościserce-emotikon-ruchomy-obrazek-0031.

W naszej firmie znajdziecie więcej informacji na temat stylów sypialnianych i nie tylko:) Czekamy na Wasze komentarze i pytania–>kontakt@farby-tynki.pl

 

Facebook