Drewno w domowych pieleszach – meble , taras , elewacja🌳

(NIE)równo pod sufitem ^^
25 maja 2018
W słusznym duecie
19 czerwca 2018

Nie odkryjemy Ameryki stwierdzeniem , że drzewa🌳 są filarem Ziemi. Niepotrzebne są też animozje dotyczące tego jak bardzo są ludziom potrzebne i ile im zawdzięczamy. Tak już po prostu jest, bez nich nie możemy żyć. Produkują tlen, oczyszczają powietrze, którym oddychamy, a dzisiaj świadome swoich wdzięków włączają się do życia codziennego pod różną postacią, a my musimy się nauczyć jak się z nimi obchodzić, żeby wyeksponować ich piękno i zadbać, by cieszyły nasze oczy jak najdłużej.

Preparatów do ochrony drewna jest tyle , ile gatunków drzew, albo jeszcze więcej, ale warto się przede wszystkim zastanowić nad tym jaki efekt chcemy uzyskać, czy chcemy zmienić kolor, czy też uwydatnić ten naturalny. Jeżeli trzymamy się standardów natury wybierzmy tradycyjny olej do drewna TIKKURILA VALTTI WOOD OIL , który nie tylko zabezpieczy nasze drewno przed wilgocią i ograniczy jego pękanie (Warunki atmosferyczne pozostawiają wiele do życzenia- słońce, deszcz,mróz i od nowa słońce…opalanie-emotikon-ruchomy-obrazek-0013), ale także ochroni nasze drewno przed zabrudzeniami. Sprawdzi się w sytuacji, gdy Wasza elewacja składa się po części z desek. Olej odpowiednio zabezpieczy i przede wszystkim nie zmieni drzewa, które wciąż będzie pasować do reszty.

Jeżeli natomiast nagle na Waszym podwórku pojawił się taras zbudowany praktycznie w całości z drewna przyda się produkt zgoła inny. Sugerujemy użyć lakierobejcy, która zarówno impregnuje jak dekoruje powierzchnie drewniane, np. TIKKURILA VALLTI COMPLETE. Preparat stworzony z myślą o miejscach szczególnie narażonych na promieniowanie słoneczne tworzy na powierzchni drewna powłokę, odporną na pleśniowe grzyby, a dzięki zawartości wosku chroni dodatkowo przed wszelkiego rodzaju rysami i pęknięciami. Dodatkowym atutem jest wysoka wydajność i formuła farby, która nie tworzy zacieków .

Mamy już dom i taras, ale pozostaje jeszcze jedna kwestia równie istotna, a mianowicie – meble. Najlepiej, żeby jak cała reszta były z drewna . Piękne, trwałe , pachnące lasem i żywicą;) Kolorystyką i fakturą wyrwane z kontekstu natury:) Jeżeli stworzone ludzką ręką nie były jeszcze niczym malowane, potraktujmy je specjalnym półprzeźroczystym impregnatem, który jest bardzo odporny na ostre promieniowanie i obfite opady deszczu. Wnika głęboko w strukturę drewna czyniąc je trwałym i pięknym przez wiele lat. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać możemy wybierać pomiędzy matowym impregnatem TIKKURILA VALTTI COLOR AQUA lub połyskową lakierobejcą TIKKURILA VALTI COLOR EXTRA, która sprawia, że wykończenie jest eleganckie i piękne 💍.

Ważnym aspektem jest możliwość barwienia, która jest przypisana do każdego z powyższych produktów. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że każdy gatunek drzewa zachowuje się inaczej w kontakcie z farbą. Tak samo, gdy chodzi o strukturę, porowatość, etc. W takiej sytuacji należy wykonać próbę produktu w niewidocznym miejscu, aby się przekonać, jak finalnie będzie wyglądał wybrany przez nas kolor.

Praca z drzewem bywa czasochłonna, ale warto wypoczynek-emotikon-ruchomy-obrazek-0086. Zastanówmy się tylko ile przyjemności będziemy czerpać z miejsca, w którym będziemy popijać kawę o wschodzie słońca serce-emotikon-ruchomy-obrazek-0024, jeść każdy w lecie posiłek lub obserwować szalejącą burzę i ulewny deszcz wyciągając tylko rękę;) Możliwości jest wiele, wystarczy tylko obrać odpowiedni punkt widzenia;)

Facebook